Всичко за гъсениците

Червички в кофата за компост – така се отървавате от проблема

Морфологията му е сложна: меко тяло, понякога покрито с коса или мънисто, е набор от сегменти, пунктуирани със стигмати (записи на дихателната система) и оборудвани с истински и фалшиви крака, като последният завършва с кука.

Запознайте се по-добре с тези малки животни и разберете как да спасите реколтата си...

Вяра, благодаря ти и аз. Весели празници и на теб и дано гъсеничките да са ти по вкуса!

Друг начин е да привлечем гости в градината си, които обичат да закусват с гъсенички. Това може да са пиленца, синигерчета, птици зидаркови, косове или коприварчета. Най-лесният начин да привлечете птиците е да направите малък фонтан или т.

Продължителността на живот на гъсениците е само около две седмици, но за тях те могат да причинят сериозна вреда на посевите и градината ви. В зависимост от вида, нашествието на гъсеници става по различно време в годината.

Питки, пити и погачи ⋅ Баници с готови кори ⋅ Тестени закуски ⋅ Паста с доматен сос ⋅ Баници със сирене ⋅ Хляб ⋅ Хлебчета и малки питки ⋅ Спагети ⋅ Паста с кайма ⋅ Стар хляб ⋅ Паста без месо ⋅ Паста с гъби ⋅ Царевично брашно ⋅ Тесто за пица ⋅ Макарони ⋅ Сиренки и кифлички със сирене ⋅ Сладки кифлички и кроасани ⋅ Паста с колбаси ⋅ Хляб в машина за хляб ⋅ Вита баница ⋅ Бутерки (солени) ⋅ Паста с пилешко месо ⋅ Паста със сметанов сос ⋅ Кус-кус

Раздел ПланиранеРазработване На План За Място На Бъдещето: Основни Принципи, Опции, Снимки Най-Популярният

Така пеперудата монарх се превръща в непривлекателна плячка за птиците и другите хищници.

Гъсениците са много изобретателни, когато трябва да се защитават, а това им се налага непрекъснато заради мястото им в хранителната верига. За да не бъдат изяждани от птиците, някои гъсеници са еволюирали така, че да наподобяват изпражненията на пернатите.

брашно колкото поеме - може да е пресято, но това не е от съществено значение

Храненето е много важно в този етап от метаморфозата. Храната е важна за съзряването.

Най-добри са поливан, копър, мента, розмарин, градински чай и мащерка

Други видове са само отровни в гъсеничната си форма, което означава, че когато се превърнат гъсеници в молец или пеперуда спират да бъдат отровни. Гъсениците варират на размер, цвят и външен вид в зависимост от вида. Някои са доста ярки на цвят, докато други видове са доста еднотипни в сравнение. Някои видове са с много козина, други са много гладки, но основната цел на външния им вид е да сплашват своите хищници и да ги отблъскват за да не бъдат изядени. Прочетете Още

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Всичко за гъсениците”

Leave a Reply

Gravatar